wtorek, 22 maja 2012

Dobór koloru ramy obrazu do koloru ścian.

Dobór koloru w salonie nie jest tak skomplikowany jak w przypadku korytarza czy kuchni. Oczywiście ważne jest trzymanie się zasady mówiącej o tym, żeby małych pomieszczeń nie malować na ciemne barwy.

Przestrzenny salon można tak pomalować, że nie ważne na której ścianie powiesi się obraz, będzie on efektownie na niej wyglądał. 

Obecnie panuje moda na mieszanie kolorów. Dla przykładu dwie ściany są pomalowane na ciemniejszy kolor, a dwie na jego jaśniejszy odpowiednik. Jeżeli dysponujemy obrazami w ciemnych ramach, lepiej będą się prezentować na ścianach o jaśniejszej tonacji. W sytuacji odwrotnej powiesimy nasze obrazy na ciemnej ścianie, tak aby zachować kontrast pomiędzy ramą obrazu a kolorem ściany. 

Modne są także ściany, na których dwa kolory oddzielone są ukośna linią biegnącą z górnego roku – po przekątnej do rogu dolnego. Zestawienie kolorystyczne jest dowolne. Można łączyć ze sobą kolory na zasadzie kontrastu – jasne z ciemnymi, lub kolory z tej samej palety barw, ewentualnie różne odcienie wybranej barwy.

Projektant wnętrz Kraków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz