piątek, 25 maja 2012

Temat obrazu na ścianę do salonu.

Aranżacja mieszkania.
Tematyka obrazów znajdujących się w salonie może być różna. Mogą to być plenery, kopie przedstawiające jakieś znane dzieła sztuki. 

Dla przykładu w klasycznym, konserwatywnie urządzonym salonie dobrze będzie się prezentował obraz przedstawiający Ostatnią Wieczerzę czy Mona Lizę. Dama z Łasiczką będzie się czuła równie dobrze w takim otoczeniu co portret jakiegoś króla. 

Ciekawym pomysłem jest powieszenie na ścianie obrazu przedstawiającego, któregoś z naszych przodków. W niektórych domach w salonach lub hallach wiszą obrazy przedstawiające założyciela danego rodu. Takie płótno od razu rzuca się w oczy odwiedzającym nas gościom . 

W przypadku powieszenia takiego obrazu ważny jest jego rozmiar. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy zrezygnować z portretów wielkości kartki A4. Sensowny wydaje się obraz, który jest wysoki na co najmniej półtora metra. Takiej dużej postaci nie da się nie zauważyć. Jeżeli chcemy powiesić portret przedstawiają członka naszej rodziny - najlepiej lubianego – to zróbmy to z rozmachem lub wcale.

Architekt wnętrz Kraków

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz