niedziela, 3 czerwca 2012

Obrazy w pokoju dziecka malowane przez dziecko.

Aranżacja wnętrz.
Jeżeli dziecko wykazuje zdolności manualne, nie należy tego bagatelizować. Warto zapisać dziecko na zajęcia tak, aby mogło doskonalić swój warsztat i aby mogło powiesić u siebie w pokoju obrazy przez siebie namalowane. 

Tematyka może być dowolna i zależy oczywiście od wieku dziecka. Maluszek nie wykona obrazu z prawdziwego zdarzenia, niemniej jednak i zwykłe, krzywe, nierówne kreski będą się wspaniale prezentować na ścianie w pokoju dziecka. Dodatkowo można taki obraz wykonany własnoręcznie przez dziecko oprawić w ramkę lub antyramę i powiesić nad biurkiem maluszka. 

Równie dobrym miejscem na takie arcydzieło jest przestrzeń nad kominkiem w salonie, jeżeli jednak nie chcemy chwalić się gościom talentami naszego dziecka pozostańmy przy powieszeniu obrazu u dziecka w pokoju. Kolor ściany nie ma w takim przypadku znaczenia, ciężko ją przecież pomalować tak jak te kreski na rysunku. Jeżeli planujemy w najbliższym czasie remont można pozwolić dziecku popracować nad wyglądem ścian, niech uzewnętrzni swoje przeżycia i narysuje je po swojemu na ścianie swojego pokoju.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz