niedziela, 13 maja 2012

Jak dobrać kolor ścian pod obrazy.

Wystrój aranżacja wnętrz.
Jaki kolor ściany wybrać do kuchni tak, aby móc powiesić na ścianie jakiś efektowny obraz. Kolor ściany powinien współgrać kolorystycznie z meblami. 

Zestawienie bardzo intensywnego koloru niebieskiego z ciemnymi drewnianymi meblami nie będzie dobrym pomysłem. Podobnie zestawienie bardzo ciemnych mebli z bardzo ciemnym kolorem ścian spowoduje, że pomieszczenie będzie ponure i niechętnie będziemy w nim przebywać a co za tym idzie nawet nie spojrzymy na obraz wiszący na ścianie. 

Kolory zarówno ścian jak i mebli nie powinny też być zbyt jasne, raz że będą się brudzić a dwa będziemy się czuć w takim pomieszczeniu trochę jak u lekarza albo w szpitalu. Najlepiej do ciemnych mebli kuchennych – drewnianych – dobrać jakiś pastelowy kolor ścian: morelowy, łososiowy, lekko żółtawy. Na takim tle będą się dobrze prezentować zarówno zabytkowe meble jak i piękny obraz oprawiony w drewnianą ramę. 

Musimy uważać, aby wybrane przez nas obrazy nie wisiały za drzwiami wejściowymi do kuchni czy za drzwiami od lodówki, tak abyśmy ich nie uszkodzili.

Projektant wnętrz Kraków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz