poniedziałek, 28 maja 2012

Obrazy w pokoju dziecięcym. Kolor ścian pod obrazy.

Aranżacja wnętrz Kraków.
Czy warto wieszać obrazy w pokoju dziecięcym? Czy są takie dzieła, które dziecko zrozumie i doceni jego walory artystyczne? Ważne jest, aby nie wybierać obrazów skomplikowanych, abstrakcyjnych, zniekształconych. Takie malowidło nie będzie do małego człowieka przemawiać.

Dzieci lubują się w prostocie. Im prostsza rzecz, malowidło tym bardziej się cieszą. Warto najpierw zainwestować w dobrze dobrany kolor ścian. Nie należy dzieciom malować pokoi na ciemne kolory, dzieci nie będą się czuć w takim pomieszczeniu komfortowo . Warto wybierać barwy stonowane lub intensywne ale ciepłe kolory. 

Ciepła brzoskwiniowa ściana będzie lepszym podłożem do powieszenia obrazu przeznaczonego dla dziecka niż jasna niebieska czy zielona ściana, która przypomina swoją kolorystyką szpital i przychodnię. Jak wiadomo miejsca te nie kojarzą się zbyt przyjemnie dorosłym a co dopiero dzieciom. Warto również niewielki obraz i zostawić dziecku przestrzeń do zagospodarowania swoimi pracami. Takie malowidło może być impulsem do rozwoju umiejętności artystycznych małego człowieka.

Architekt wnętrz Kraków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz