wtorek, 15 maja 2012

Jaki temat obrazu na ścianie w kuchni.

Urządzanie kuchni.

Mamy przygotowane miejsce, w którym zawisną w kuchni nasze obrazy. Stanęliśmy jednak przed dylematem, jaką tematykę obrazu wybrać, tak aby nie była zbyt ekstrawagancka jak na miejsce, w którym się będzie nasze dzieło znajdować. 

Tematyka obrazu może ale nie musi nawiązywać do rodzaju pomieszczenia. Może być związana z jedzeniem, może także przedstawiać kwiaty lub martwą naturę. Raczej nie poleca się wieszania w kuchni obrazów kubistycznych, surrealistycznych ponieważ będą one odciągać naszą uwagę od przygotowanego posiłku. 

Podczas kontemplacji takiego obrazu można zapomnieć o kurze piekącej się w piekarniku czy wodzie w ziemniakach i wtedy raz, dwa i po obiedzie. Warto zatem zainwestować w coś stonowanego, dopasowanego ramą i kolorystycznie do koloru ścian i mebli kuchennych. Na obrazach mogą znajdować się przedmioty codziennego użytku, sprzęty stare i zapomniane, jakieś garnki, jakiś wypiek albo ciasteczka, zastawa kawowa czy obiadowa. Ciekawym pomysłem na temat takiego obrazu może być zawartość lodówki. Pytanie czy mając taki obraz w kuchni ktoś nie sięgnie w nocy po omacku do obrazu - zamiast do lodówki - po jogurt.

Projektant wnętrz Kraków.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz